بالاخره برای درمان چاقی دارو معرفی شد

بالاخره برای درمان چاقی دارو معرفی شد

اخبار
خواندن این متن < 1 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

بالاخره برای درمان چاقی دارو معرفی شد

 بالاخره برای درمان چاقی دارو معرفی شد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان چاقی داروی جدیدی را تایید کرد.

همانطور که در مطالب قبل گفته شد اضافه وزن یکی از چالش هایی است که بسیاری از افراد متاسفانه با آن درگیر هستند و در سدد رفع این مشکل می باشند.

برای کاهش وزن راه هایی چون: ورزش، رژیم غذایی اصولی و روش های درمانی پزشکی و زیبایی مانند: لیزر درمانی، بوتاکس و عمل جراحی های زیبایی وجود دارد که معمولا اکثر افراد تمایل دارند با دارو این کار را انجام دهند؛ البته دارو باید در کنار روش های دیگر دیگر استفاده شود.

اخیرا سازمان جهانی بهداشت داروی Zepbound (tirzepatide) را برای کاهش وزن در بزرگسالان تایید کرده است.

این دارو که توسط کمپانی داروسازی آمریکایی lilly، ساخته شده است برای درمان دیابت نوع 2 و تا پیش از این به صورت آزمایشی برای درمان اضافه وزن مزمن به صورت تزریقی استفاده می شد که در تاریخ November 08, 2023، این دارو برای درمان اضافه وزن مزمن توسط سازمان غذا و دارو تایید شد.

این دارو که به صورت زیر جلد به صورت هفتگی تزریق می شود، گیرنده هورمون های Glucagon-like-peptide-1 (GLP-1) و پلی پپتید انسولینوتروپیک وابسته به گلوکز (GIP) را برای کاهش اشتها فعال می کند.

این کارآزمایی بالینی 504 روز به طول انجامید که نتایج نشان داد افرادی که در طول این مدت از این دارو استفاده کرده بودند به نسبت افرادی که مصرف نکرده بودند در کنار رژیم غذایی و ورزش برای هر دو گروه کاهش وزن بیشتری داشتند.

البته این دارو باید توسط پزشک متخصص تجویز شود و از مصرف خودسرانه آن خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *