کشف روش جدید برای لاغری

کشف روش جدید برای لاغری

اخبار
خواندن این متن 2 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

کشف روش جدید برای لاغری

کشف روش جدید برای لاغری

اضافه وزن یک معضل است که علاوه بر اینکه خطر ابتلاء به بیماری هایی چون چربی خون، دیابت و بیماری های قلبی و … را افزایش می دهد، اعتماد به نفس را از فرد مبتلاء سلب و ممکن است باعث افسردگی فرد شود.

روش های مختلفی چون: جراحی های زیبایی، رژیم غذایی و حتی استفاده از لیزر و دیگر تکنیک ها در علم پزشکی و زیبایی برای کاهش وزن وجود دارد.

اما اخیرا دانشمندان به روشی دست یافته اند که می تواند با نور فرابنفش چربی های شکم را کاهش و بدن را به سمت تناسب اندام سوق داد.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، اشعه ماوراء بنفش (UV) محدوده طول موج 100-400 نانومتر را پوشش می دهد که فرکانس بالاتر و طول موج کمتری نسبت به نور مرئی است. اشعه ماوراء بنفش به طور طبیعی از خورشید می آید، اما می تواند توسط منابع مصنوعی مورد استفاده در صنعت، تجارت و تفریح ​​نیز ایجاد شود.

کشف روش جدید برای لاغری

تحقیقات جدید مکانیسم بالقوه ای را نشان می دهد که از طریق آن اشعه ماوراء بنفش می تواند بر تنظیم چربی زیر جلدی تأثیر بگذارد. این کشف راهبردهای بالقوه جدیدی را برای درمان چاقی باز می کند.

کشف روش جدید برای لاغری

در یک تلاش تحقیقاتی نوآورانه، متخصصان پوست بررسی کردند که قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) چگونه بر اشتها و مدیریت وزن تأثیر می گذارد؛ نتایج این تحقیقات که در نشریه تحقیقات پوستی به چاپ رسیده است، نشان می دهد: قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش سطح نوراپی نفرین را افزایش می‌دهد، سطح لپتین را کاهش می‌دهد و تبدیل چربی سفید به چربی قهوه‌ای را افزایش می‌دهد که مصرف انرژی را افزایش می‌دهد.

این نتایج به طور بالقوه راه را برای رویکردهای جدید برای پیشگیری و درمان چاقی و اختلالات متابولیک هموار می کند.

کشف روش جدید برای لاغری

به گفته Eun Ju Kim، دکترای بخش پوست، بیمارستان دانشگاه ملی سئول، سرپرست این تیم تحقیقاتی و به نقل از پایگاه خبری scitechdaily، «شواهد اخیر نشان داده است که قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش افزایش وزن بدن را در مدل‌های موش دارای چاقی محدود می‌کند.

چربی زیر جلدی یک عضو حیاتی در تنظیم هموستاز انرژی است. در کنار مطالعات قبلی در مورد اثرات قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش بر چاقی و اختلالات متابولیک، تیم ما از کشف قبلی ما الهام گرفته شد که اگرچه اشعه ماوراء بنفش در مواجهه با پوست مستقیماً به چربی زیر پوست نمی رسد، اما می تواند متابولیسم چربی زیر جلدی را تنظیم کند.

 این امر ما را به این فرضیه سوق داد که قرار گرفتن پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند نقش مهمی در هموستاز انرژی سیستمیک ایفا کند و این تحقیق را برانگیخت.

ین نتایج به طور بالقوه راه را برای رویکردهای جدید برای پیشگیری و درمان چاقی و اختلالات متابولیک هموار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *