1 راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن در یائسگی

1 راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن در یائسگی

اخبار
خواندن این متن 2 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

1 راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن در یائسگی

1 راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن در یائسگی

اخیرا دانشمندان دریافته اند که قرار گرفتن افراد مسن در معرض حرارت می تواند عوارض پیری را کاهش دهد؛ نتایج این تحقیق که در کنگره انجمن تغذیه آمریکا ارائه گردید، نشان داد که: قرار گرفتن روزانه در یک محیط گرم مانند سونا می تواند به افراد مسن، به ویژه زنان، کمک کند تا با چاقی ناشی از افزایش سن و مقاومت به انسولین مبارزه کنند.

این مطالعه گرما درمانی کل بدن را به عنوان یک رویکرد ساده و غیر تهاجمی برای ترویج پیری سالم‌تر و مدیریت افزایش وزن مرتبط با یائسگی برجسته می‌کند.

1 راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن در یائسگی

این یافته پژوهشی حاکی از آن است که:  درمان‌های حرارتی حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد و تجمع چربی را کاهش می‌دهد و به طور بالقوه جایگزین آرامش‌بخشی برای کسانی است که فعالیت بدنی را چالش برانگیز می‌دانند.

این مطالعه که بر روی موش های آزمایشگاهی صورت گرفت، مشخص کرد که موش‌های ماده مسن‌تر که تحت یک عملیات حرارتی روزانه 30 دقیقه‌ای کل بدن قرار می‌گرفتند، در مقایسه با موش‌های ماده مسن‌تر که تحت حرارت روزانه قرار نمی‌گرفتند، وزن کمتری به دست آوردند و از انسولین بهتری استفاده کردند و به تنظیم قند خون کمک کرد.

زنان بیشتر از مردان به اضافه وزن، به ویژه پس از یائسگی، به دلیل از دست دادن استروژن در بدن خود، مبتلا هستند.

1 راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن در یائسگی

این مطالعه نشان می دهد که گرما درمانی کل بدن می تواند یک روش موثر و غیرتهاجمی برای مدیریت افزایش وزن مرتبط با سن و یائسگی و مقاومت به انسولین باشد.

در این مطالعه، محققان از موش‌های 10 ماهه برای مدل‌سازی پیری و موش‌هایی با برداشتن تخمدان‌ها برای شبیه‌سازی شرایط پس از یائسگی استفاده کردند. برای القای افزایش وزن، موش ها با رژیم غذایی غربی حاوی 45 درصد کالری از چربی تغذیه شدند.

یک گروه از موش‌ها به مدت 12 هفته تحت جلسات 30 دقیقه‌ای گرمادرمانی روزانه در یک محفظه حرارتی تنظیم شده روی 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) قرار گرفتند، در حالی که گروه دیگر هیچ عملیات حرارتی دریافت نکردند.

موش های پیری که تحت عملیات حرارتی قرار گرفتند، هیچ آسیب بافتی نشان ندادند و سطوح لاکتات دهیدروژناز به میزان قابل توجهی کمتر بود که نشان دهنده کاهش آسیب بافتی مرتبط با پیری است.

به گفته فن رونگ، دانشجوی دکترا و سرپرست این تیم تحقیقاتی و نقل از پایگاه خبری Medical News Today، درمان حرارتی روزانه کل بدن (104-113 درجه فارنهایت) به مدت 30 دقیقه می تواند به طور قابل توجهی چاقی را کاهش دهد و حساسیت به انسولین را در مدل های موش و موش ماده مسن که یائسگی را شبیه سازی می کنند، بهبود بخشد.

این امر مدت زمان روزانه 30 دقیقه برای عملیات حرارتی بر اساس دستورالعمل CDC انتخاب شد که حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در هفته را برای بزرگسالان توصیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *