1 کشف متحول کننده در ارتباط با ویتامین D

1 کشف متحول کننده در ارتباط با ویتامین D

اخبار
خواندن این متن < 1 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

1 کشف متحول کننده در ارتباط با ویتامین D

1 کشف متحول کننده در ارتباط با ویتامین D

یک مطالعه جدید توسط کالج ترینیتی دوبلین فاکتورهای مهمی را نشان می‌دهد که بر سطح ویتامین D تأثیر می‌گذارد و از استراتژی‌های مکمل شخصی‌سازی شده برای مقابله مؤثر با کمبودهای گسترده حمایت می‌کند.

نتایج این تحقیق که در نشریه Clinical Nutrition، به چاپ رسیده است، نشان داد که: ویتامین D و تعاملات آنها بینش جدیدی را نشان داد. اولین بینش کلیدی این است که UVB محیط به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده حیاتی برای وضعیت ویتامین D ظاهر می‌شود، حتی در مکانی مانند بریتانیا که نور خورشید نسبتا کمی دریافت می‌کند. دوم این است که سن، جنس، شاخص توده بدنی (BMI)، سطح کلسترول و مکمل ویتامین D به طور قابل توجهی بر نحوه پاسخ افراد به UVB تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، با افزایش BMI و افزایش سن، میزان ویتامین D تولید شده در پاسخ به UVB کاهش می یابد.

1 کشف متحول کننده در ارتباط با ویتامین D

به گفته دکتر مارگارت ام. برنان، دستیار پژوهشی، گروه بهداشت عمومی و مراقبت های اولیه، دانشکده پزشکی، کالج ترینیتی و سرپرست این تیم تحقیقاتی و به به نقل از پایگاه خبری scitechdaily، ما امیدواریم که این کار بتواند تفاوت‌های قابل‌توجهی را در سطوح ویتامین D در میان گروه‌های قومی مختلف در عرض‌های جغرافیایی شمالی نشان دهد و به تلاش‌ها برای رسیدگی به مشکل سلامت جمعیت طولانی مدت کمبود ویتامین D کمک کند.

پروفسور لینا زگاگا، دانشیار اپیدمیولوژی، گروه بهداشت عمومی و مراقبت های اولیه، دانشکده پزشکی، کالج ترینیتی و محقق اصلی، گفت: ما معتقدیم که یافته‌های ما پیامدهای مهمی برای توسعه توصیه‌های مناسب برای مکمل‌های ویتامین D دارد. مطالعه ما بر نیاز به دور شدن از رویکرد یک‌اندازه برای همه به سمت استراتژی‌های شخصی‌سازی شده برای بهینه‌سازی وضعیت ویتامین D تاکید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *