بالاخره واکسن سرطان سینه کشف شد

بالاخره واکسن سرطان سینه کشف شد

اخبار
خواندن این متن < 1 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

بالاخره واکسن سرطان سینه کشف شد

بالاخره واکسن سرطان سینه کشف شد

سرطان سینه یکی از سرطان های شایع در زنان است. برای اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه روی لینک زیر کلیک کنید:

سرطان سینه

به گفته سازمان CDC، واکسن جدیدی که در آزمایش‌های بالینی اولیه مورد مطالعه قرار می‌گیرد، ممکن است پتانسیل کمک به برخی از زنان مبتلا به سرطان سینه را داشته باشد.

این واکسن که هنوز نامی از آن داده نشده است، سرطان سینه سه گانه منفی را که تهاجمی ترین و کشنده ترین نوع سرطان سینه است، هدف قرار می دهد.

اولین کارآزمایی بالینی این واکسن که نتایج آن هفته گذشته منتشر شد، نشان داد که واکسن هیچ عارضه جانبی قابل توجهی نداشته و پاسخ ایمنی خوبی به دست آورده است.

به گفته شرکت  Anixa Biosciences، شرکت مستقر در کالیفرنیا که در حال توسعه واکسن است، آزمایش فاز 1 شامل 16 زن بود که هر دو هفته یک بار سه واکسن دریافت کردند.

دکتر آمیت کومار، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت Anixa Biosciences در بیانیه ای با اعلام نتایج آزمایش گفت: این واکسن برای هدایت سیستم ایمنی به منظور از بین بردن سلول های سرطانی TNBC از طریق مکانیسمی طراحی شده است که قبلاً هرگز برای ساخت واکسن سرطان استفاده نشده بود. . “ما مشتاقانه منتظر بررسی داده های اضافی با ادامه کارآزمایی هستیم و در مراحل برنامه ریزی فاز 2/3 مطالعات این واکسن هستیم.”

به گفته کومار، این واکسن در حال حاضر برای جلوگیری از عود سرطان در بیمارانی طراحی شده است که قبلاً برای سرطان سینه سه گانه منفی درمان شده اند. او گفت که مرحله بعدی تحقیقات بر روی استفاده از واکسن برای جلوگیری از شروع سرطان سینه سه گانه منفی متمرکز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *