درمان جدید سرطان پروستات می تواند مقاومت دارویی را معکوس کند

درمان جدید سرطان پروستات می تواند مقاومت دارویی را معکوس کند

اخبار
خواندن این متن 2 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

درمان جدید سرطان پروستات می تواند مقاومت دارویی را معکوس کند

کنترل سلول های سرطانی به وسیله گروهی از گلبول های سفید خون بنام تی کشنده (T Killer) انجام می شود.

سرطان پروستات مقاوم به درمان نوعی سرطان پیشرفته پروستات است که دیگر به درمان های معمولی پاسخ نمی دهد و به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد.

یافته های جدید محققان حاکی از آن است که سلول های سرطانی نیز مانند باکتری ها که در برابر برخی آنتی بیوتیک ها رویکرد مقاومتی دارند، این سلول های سرطانی نیز دسته ای از گلبول های سفید را هایجکت می کند که باعث مقاومت آن ها نسبت به درمان دارویی می شود.

در طی این پروژه تحقیقاتی دانشمندان این سلول ها را مورد هدف قرار می دهند تا از مقاومت در برابر درمان جلوگیری کند.

طبق یافته های محققان موسسه تحقیقات سرطان لندن و به نقل از سایت خبری Medical News Today، دانشمندان می توان با متوقف کردن این سلول ها به درمان سرطان پروستات مقاوم به درمان کمک کرد.

به گفته پروفسور دی بونو، سرطان توانایی منحصر به فردی برای تکامل و مقاوم شدن در برابر درمان دارد، به این معنی که داروهایی که ما برای کنترل سرطان استفاده می کنیم در نهایت کار خود را متوقف می کنند.

این سرطان در صورت عدم درمان چون مقاوم است می تواند عوارضی چون: انسداد ادرار و سایر عوارض دردناک پیشرفت در پی دارد که نهایت منجر به مرگ ناشی از سرطان پروستات می شود.

دکتر مینا ام فام، مدیر پزشکی انکولوژی اورولوژی در مرکز پزشکی دانشگاه Hackensack Meridian Jersey Shore و جراحی رباتیک در مرکز پزشکی دانشگاه اوشن، در پاسخ به سایت خبری Medical News Today اعلام کرد که این یک مطالعه بسیار هیجان انگیز با رویکردی نوآورانه، بسیار جالب و بالقوه  است.

چون پیش از این درمان موثری برای سرطان های مقاوم به درمان وجود نداشت، این یافته پزشکی با غلبه کردن به این مقاومت باعث مدیریت این بیماری چالش برانگیط و در نتیجه افزایش طول عمر مردان مبتلاء به این بیماری خواهد شد.

وی اضافه کرد: این یافته علاوه بر اینکه به درمان بیماری سرطان پروستات کمک می کند برای چنین سرطان به خصوص سرطان‌های تهاجمی و پیشرفته می تواند موثر باشد.

او ادامه داد: ما پیش از این فقط بر روی خود تومور تمرکز داشتیم و توجه ای به تاثیر محیط اطراف تومور بر روی آن نداشتیم و بررسی محیط پیرامون سلول های سرطانی رویکردی نوآورانه است.

دکتر هارب خاطرنشان کرد: این پژوهش یک کار آزمایی بالینی اولیه است و برای نتایج دقیق تر با تحقیقات گسترده تری در این مورد انجام شود و این رویکرد درمانی را با سایر روش های درمانی فعلی مانند شیمی درمانی مقایسه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *