دیابت سرطان کولورکتال

دیابت شریک جرم قتل بیماران مبتلاء به سرطان کولورکتال

اخبار
خواندن این متن < 1 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

دیابت شریک جرم قتل بیماران مبتلاء به سرطان کولورکتال

دیابت می تواند اثرات منفی متعددی، چون: اختلال بینایی و آسیب عصبی گرفته تا اختلال عملکرد کلیه و بیماری قلبی، بر سلامتی فرد داشته باشد.

در تحقیقی که اخیرا توسط Wiley در مجله معتبر انجمن سرطان آمریکا منتشر شده است، مشخص می کند که بزرگسالان مبتلا به سرطان کولورکتال، که به بیماری دیابت نیز دچار هستند، به ویژه آنهایی که دارای عوارض دیابت بودند با خطر بیشتری برای مرگ زودرس روبرو می شوند.

این مطالعه توسط دکتر Kuo‐Liong Chien و همکارانش از دانشگاه دانشگاه ملی تایوان انجام شد.

در این پژوهش افراد مبتلاء به بیماری سرطان کولورکتال را که تحت درمان بالقوه برای برداشتن توده قرار گرفته بودند بررسی گردید و سوابق بیماری های دیگر آن نیر ثبت شد و داده ها از افرادی که زنده مانده یا فوت شده بودند مورد تحلیل قرار گرفت که نتیجه ای توسط آن ها ارائه گردید، به شرح زیر است:

افراد مبتلا به دیابت عارضه دار بیشترین مرگ و میر را در این پژوهش داشتند که در مراحل اولیه سرطان در زنان و مردان بارزتر بود.

افراد مبتلا به دیابت با عوارض کمتر، در معرض خطر کمتری قرار داشتند و تعداد مرگ میر چشمگیر نبود اما در مقایسه با بیماران غیر مبتلاء به دیابت بیشتر بود.

دکتر چین، سرپرست این تیم پژوهشی اظهار کرد: یافته ها حاکی از آن است که با مراقبت‌های پزشکی جهت پیشگیری از عوارض دیابت، علاوه بر جلوگیری از پیامدهای دیابت، می توان به طور بالقوه باعث کاهش عوارض سرطان روده بزرگ، به ویژه در زنان و بیماران مبتلا به این بیماری در مراحل اولیه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *