محصول پروبیوتیکی که عوارض یائسگی را کاهش می دهد

تولید محصول پروبیوتیکی که عوارض یائسگی را کاهش می دهد

اخبار
خواندن این متن 2 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

تولید محصول پروبیوتیکی که عوارض یائسگی را کاهش می دهد

تولید محصول پروبیوتیکی که عوارض یائسگی را کاهش می دهد

پروبیوتیک ها غذا ها و محصولاتی هستند که جاوی میکروارگانیسم ها (باکتری ها) زنده ای هستند که برای عملکرد های حیاتی بدن انسان مفید می باشد. این میکروارگانیسم ها از قبل در بدن شما وجود دارند و در عملکردهایی چون: هضم غذا در روده و همچنین محافظت در برابر میکروارگاسیم های مضر به بدن شما کمک می کنند.

امروزه این محصولات جایگاه ویژه ای در سبد خرید دارند و باید داشته باشند.

غذا هایی که به صورت طبیعی دارای پروبیوتیک هستند عبارت اند از: ماست، کلم ترش، غلات کامل، موز، سبزیجات، پیاز، سیر، سویا و کنگر فرنگی.

همچنین همانطور که در بالا گفته شد این میکروارگانیسم ها را می توان به برخی مکمل های غذایی اضافه کرد.

همانطور که در مطالب قبل گفته شد یائسگی با عوارضی که به دنبال دارد شروع می شود، بنابرین دغده زنان یائسه نیز شروع می شود و به پیدا کردن و مصرف غذاهایی هستند که عوارض آن را کاهش دهد و همچنین می خواهند بدانند که از مصرف چه غذاهایی اجتناب باید کرد.

اخیرا یکی از کمپانی های تولیدی محصولات پروبیوتیک آمریکا پژوهشی انجام داده و ادعا می کند که مصرف محصولات آن ها می تواند سن یائسگی را به تاخیر بیاندازد.

طبق گفته جوردی ریرا، مدیر ارشد بازرگانی و رئیس بخش پروبیوتیک ها در این شرکت و به بیان nutritional outlook، این اولین بار است که یک شرکت به صورت اختصاصی به تحقیقات و ساخت محصولات پروبیوتیک با هدف کاهش علائم یائسگی می پردازد..

این طرح پژوهشی بر روی 100 زن یائسه انجام شد.

چون در طول یائسگی سطح هورمون جنسی استروژن در بدن کاهش می یابد؛ از طرفی برخی باکتری ها آنزیمی به نام بتا گلوکورونیداز ترشح می کنند، که این آنزیم به تنظیم سطح استروژن کمک می کند؛ بنابراین با تولید محصولات با این باکتری می توان تا حدود زیادی عوارض یائسگی را کاهش داد.

در این پژوهش در بین 1000 سویه باکتری تولید کننده نام بتا گلوکورونیداز، سه سویه مناسب انتخاب شد.

با ارائه این محصول در بازار به زنان کمک زیادی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *