چربی پیری

این چربی است که شما را پیر می کند نه افزایش سن

اخبار
خواندن این متن < 1 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

این چربی است که شما را پیر می کند نه افزایش سن

با افزایش سن شما پیر تر شده و بیماری هایی چون بیماری های زوال عقل مانند: آلزایمر را در پی دارد؛ ولی اخیرا دانشمندان چیزی تازه تر را در این مورد کشف کرده اند.

رژیم غذایی سالم به سلامت بدن و تناسب اندام کمک زیادی می کند و در مقابل داشتن اضافه وزن خطر ابتلاء به بیماری هایی چون: چربی خون، فشار خون، دیابت و بیماری های قلبی را بالا می برد.

به نقل از کانال خبری AB7 نیویورک ،در تحقیقاتی که توسط محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس انجام شد نشان داده شه که مصرف بیشتر چربی باعث کاهش حجم مغز و در نتیجه بیماری های زوال عقل مانند: آلزایمر می شود.

دکتر دیوید مریل از دانشگاه پروویدنس می‌گوید: “معلوم می‌شود که وقتی بافت چربی زیادی دارید، این چربی ها باعث التهاب شده و سیگنال‌های سیتوکین را به مغز می‌فرستند که به مغز دستور کوچک شدن می دهند”.

در این تحقیق دانشمندان از اسکن MRI مغز ،همچنین بافت چربی افراد شرکت کننده در این پژوهش (در جنسیت و رده های سنی مختلف) برای بررسی تاثیر چربی بدن در ساختار مغز افراد استفاده کردند.

نتیجه نشان داد این در کمال تعجب اثر این امر در افراد جوان تر بیشتر از افراد پیر هست و تاثیر آن در خانم ها بیشتر از آقایان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *