کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دار

کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دارند

اخبار
خواندن این متن 2 دقیقه زمان می برد
به این متن امتیاز دهید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دارند

کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دارند

همه ی ما دنبال راه هایی هستیم که در روند پیری را با وقفه ایجاد کنیم. جوان با شادابی و توانایی همراه است و در کنار آن زیبایی و جذابیت؛ با شروع پیری ممکن است با بسیاری از بیماری ها چون: آلزایمر، پرفشاری خون، چربی خون، بیماری های قلبی، پروستات در مردان و دیابت و … همراه باشد، همچنین از دست دادن طراوت و زیبایی باعث از دست رفتن اعتماد به نفس و افسردگی شود.

اخیرا دانشمندان به کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دارند رسیده اند، نتایج این تحقیق در نشریه Trends in Genetics به چاپ رسیده است.

به گفته توماس استوگر، سرپرست این تیم تحقیقاتی و به نقل از نشریه نیوز مدیکال، عامل اصلی پیری در بدن ما ممکن است ژن های طولانی باشد که با افزایش سن کمتر فعال می شوند.

وی ادامه داده: یافته‌های ما با شناسایی یک پدیده واحد که بیشتر دانش موجود در مورد پیری را به هم متصل می‌کند و این پدیده اساسی را قابل اندازه‌گیری می‌کند، زمینه را پیشرفت می‌دهد.

کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دارند

شرایط شناخته شده برای تسریع پیری باعث کاهش فعالیت ژن های طولانی می شود. این شامل سیگار کشیدن، الکل، استرس اکسیداتیو و اشعه UV است. شرایطی که پیری را کند می کند، فعالیت ژن های طولانی مانند محدودیت کالری را افزایش می دهد. همچنین، ژن‌هایی که بسیار کوتاه یا بسیار طولانی هستند، فرآیندهای سلولی را رمزگذاری می‌کنند که در پیری تغییر می‌کنند، مانند تشکیل انرژی سلولی، سنتز پروتئین و انتقال سیگنال‌های عصبی.

تنظیم ژن ها یکی از اصلی ترین فرآیندهای زندگی است و چهار مطالعه ما توضیح می دهد که چرا فعالیت ژن های طولانی به ویژه در پیری تغییر می کند. علاوه بر پیری، نشان می‌دهیم که همین یافته در بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر، یک بیماری مرتبط با سن، رخ می‌دهد. یافته های ما به ما کمک می کند تا درباره علل بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر تجدید نظر کنیم. از آنجایی که ژن‌های دارای عملکرد عصبی به‌طور غیرمعمول طولانی هستند، ما فرض می‌کنیم که کاهش فعالیت سلول‌های ژن طولانی قادر به تولید بیومواد کافی برای حفظ عملکرد عصبی نیست.

تا پیش از این دانشمندان بر این باور بودند که عوامل فیزیکی بر روی ژن ها تاثیر گذاشته و باعث روند پیری می شوند، اما مطالعه حاضر و کشف ژن های جدیدی که در روند پیری نقش دارند نشان داد که برخی ژن ها باعث تاثیر بر ژن و روند پیری می شود و این کشف جدید می تواند به کند کردن روند پیری کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *